

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 40 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Drive Level | 200 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 56371
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08467
Ext.Price$0.08467
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08467 | $0.08467 |
| 10 | $0.07505 | $0.75050 |
| 50 | $0.06653 | $3.32650 |
| 100 | $0.05765 | $5.76500 |
| 500 | $0.04996 | $24.98000 |
| 1000 | $0.04673 | $46.73000 |
| 3000 | $0.04371 | $131.13000 |
| 5000 | $0.04185 | $209.25000 |
